ସିଲିଗୁଡି ଯାଉଥିବା ବେଳେ ରାସ୍ତାରେ ଅସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଗଡକରି
nitin gadkari

କେନ୍ଦ୍ର ସଡ଼କ  ପରିବହନ  ଓ ରାଜପଥ ମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିନ ଗଡକରୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟଅବସ୍ଥା ବିଗିଡି ଯାଇଛି ।  ଗୁରୁବାର ଦିନ  ସିଲିଗୁଡିରେ  ଏକ ରାସ୍ତା  ଉଦ୍ଘାଟନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେଇବାକୁ ଯାଇ  ନିତିନ ଗଡକରୀ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । କୁହାଯାଉଛି ଯେ ମଞ୍ଚ ନିକଟରେ ଥିବା ଏକ କୋଠରୀରେ ଚା ପିଉଥିବା ବେଳେ ହଠାତ୍ ଅଣନିଶ୍ବାସୀ ହୋଇ ପଡିଥିଲେ। ନିକଟରେ ଥିବା ଓଟିଆ ହସ୍ପିଟାଲର ପ୍ରଖ୍ୟାତ ଡାକ୍ତର ପି.ବି ଭୁଟିଆଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକ ଟିମ୍ ନିତିନ ଗଡକରୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କରୁଛନ୍ତି  ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ନିତିନ ଗଡକରୀଙ୍କୁ ବିଜେପି ସାଂସଦ ରାଜୁ ବିସ୍ତାଙ୍କ ବାସଭବନକୁ ନିଆଯାଇଛି । ସିଲିଗୁଡିର ମାଟିଗାରାସ୍ଥିତ ବିଜେପି ସାଂସଦ ରାଜୁ ବିସ୍ତାଙ୍କ ବାସଭବନରେ ତିନିଜଣ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କରୁଛନ୍ତି। କୁହାଯାଉଛି ଯେ ସେ ଟିକିଏ ଭଲ ଅନୁଭବ କଲେ  । ତାଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀ ନିଆଯାଇପାରେ।

ଏଥି ସହ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ନିତିନ ଗଡକରୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ସମ୍ପର୍କରେ ପଚାରି ବୁଝିଛନ୍ତି  । ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବାକୁ ସେ  ସିଲିଗୁରିରେ ଥିବା ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି। ସିଏମ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଆଶା ପ୍ରକଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ନିତିନ ଗଡକରୀ ଶୀଘ୍ର ଭଲ ହୋଇ ଯାଆନ୍ତୁ  ।

ତେବେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଗସ୍ତରେ ଥିବା ଗଡକରୀ  ସିଲିଗୁରିର ଉତ୍ତର ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ  ମୁଣ୍ଡରେ  ସିଲିଗୁଡିଠାରେ NH 10 ସହିତ ପ୍ରସ୍ତାବିତ ପ୍ରାୟ  ୧୩  କିଲୋମିଟର ଚାରି ଲେନ ବିଶିଷ୍ଟ ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ଆୟୋଜିତ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରି ପ୍ରାୟ ୧୨୦୬କୋଟି ଟଙ୍କାର ତିନିଟି ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ପ୍ରକଳ୍ପର ମୂଳଦୁଆ ପକାଇଥିଲେ ।  ଜଣେ ବିଜେପି ନେତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ହଠାତ୍ କମ୍ ରକ୍ତରେ ଶର୍କରା ଯୋଗୁଁ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିଥିଲେ।

Share this story